info@iob.cz +420 724 534 716

Rodinná cesta až k titulu mistra ČR

Rodinná cesta až k titulu mistra ČR

Když na počátku roku 2021 oznámil jezdec Adam Králík vznik svého nového závodního projektu s názvem Rabbit Czech Racing, stala se společnost I.O.B., výhradní distributor značek BG Products a Petro-Canada pro ČR a SR, jedním prvních partnerů tohoto týmu.

Novinka_1_1Tehdy měl Adam odvážné cíle – do třech let uspět v domácím šampionátu automobilových závodů do vrchu a vstoupit na horké pole Mistrovství Evropy ve stejné disciplíně. Adam při své cestě k těmto vytyčeným cílům využíval bohatých zkušeností z dlouholetého působení v motokárách.

Díky svému talentu stoupal ve výkonnosti krůček po krůčku. Vzájemné partnerství I.O.B a Rabbit Czech Racing také postupně přešlo v technologickou spolupráci a tým dodnes využívá špičkové produkty z oblasti dekarbonizace motoru (BG Products) a také kvalitní maziva (Petro-Canada). Adam Králík, závodící na voze SEAT Leon TDi, dokázal vloni nejen do Evropy vstoupit, ale jako český reprezentant zde také získal v silné konkurenci celkové 3. místo ve skupině 5, což bylo obrovským úspěchem.

A v letošní sezóně si splnil i díky podpoře své rodiny další klukovský sen – získal titul mistra ČR v závodech do vrchu, který doplnil pátým místem v evropském šampionátu. „Adamův rodinný příběh jsme sledovali od založení jeho týmu, a protože jsme měli z minulosti velké zkušenosti se sponzoringem v závodech aut do vrchu, rozhodli jsme se podpořit jeho cílevědomost, snahu a talent. Naše spolupráce má i technickou rovinu, což je pro nás velmi důležité, neboť tím získáváme zkušenosti ohledně výrobků obou našich značek z extrémně náročného prostředí motorsportu.

Novinka_1_2

I proto celému týmu Rabbit Czech Racing k dosaženým výsledkům moc gratulujeme,“ řekl Jiří Kocourek, jednatel společnosti I.O.B spol. s r.o.